Czym Myć Panele Podłogowe?

Właściwe dbanie o podłogę zapewni jej piękny wygląd i zachowanie wszystkich właściwości na dłuższy czas. Czego więc użyć do czyszczenia podłóg drewnianych, laminowanych i winylowych?

Jak dbać o podłogę?

Zacznijmy od początku, czyli od wejścia. Wnoszone na obuwiu drobinki piasku, soli czy małe kamienie mogą porysować panele i zniszczyć ich wierzchnią warstwę ochronną – niezależnie jaki rodzaj podłogi wybraliśmy. Dlatego zadbajmy o dobrą wycieraczkę oraz regularne czyszczenie „na sucho” – zamiatanie czy odkurzanie ze szczotką z miękkiego włosia.  

Czym myć podłogę drewnianą?

Podłoga drewniana to materiał najbardziej wrażliwy na działanie wody. W tym przypadku najważniejsze jest regularne odkurzanie. Jeśli chcemy umyć podłogę, należy przetrzeć ją wilgotną, dobrze wyciśniętą szmatką, najlepiej z mikrofibry. Dopuszczalne są również detergenty rekomendowane przez Producenta. Przy wyborze tych środków czystości zwróćmy uwagę na zalecenia oraz sposób wykończenia naszej podłogi (lakier/olej/olejowosk)

Czym myć panele laminowane?

Podłoga laminowana w rdzeniu ma płytę HDF. Jest to podłoga, która również nie przepada za wilgocią. Jeśli panele mają dodatkową warstwę zabezpieczającą przed działaniem wody to możemy ją myć dobrze wyciśniętym, tylko wilgotnym mopem. Należy jednak pamiętać, że jest to produkt na bazie wspomnianej płyty HDF więc pielęgnacja „na sucho” na pewno przysłuży się jej bardziej niż wilgotne zmywanie.

Czym myć panele winylowe?

Panele winylowe są w zupełności wodoodporne w związku z tym nadmiar wody nie przeszkadza powierzchni paneli. Pamiętajmy jednak o tym, że wilgoć nie powinna się dostać pod powierzchnię podłogi więc trzeba uważać z wodą przy listwach przypodłogowych czy progowych.
Czy warto dopłacać za markowy produkt do czyszczenia podłogi winylowej? Zdecydowanie warto. Producent odpowiednio dobiera detergenty do produktu, układając proporcje tak, by ilość środków chemicznych jednocześnie wystarczyła na usunięcie zabrudzeń, nie niszczyła warstw ochronnych oraz podkreśliła wygląd podłogi.

Dlaczego warto zastosować płyn dedykowany zamiast uniwersalnego?

Ponieważ płyny uniwersalne często zawierają więcej detergentów aby usunąć zabrudzenia z wszelkich powierzchni. Pamiętajmy, że drewno i laminat są produktami wytrzymałymi jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Silne środki chemiczne mogą uszkodzić warstwy ochronne. Większość Producentów ma w ofercie płyny do czyszczenia swoich podłóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskybuj newsletter, otrzymaj kupon rabatowy i bądż na bieżąco!

Montaż

Na terenie całego podkarpacia możliwy zakup podłóg wraz z montażem

Wysyłka do 48h

Produkty, które są u nas na magazynie wysyłamy do 24h w dni robocze

14 Dni na Zwrot

Rozmyśliłeś się? Coś poszło nie tak? Do 14 dni bezproblemowo możesz zwrócić towar

Wysyłka Gratis

Od 5000 zł na terenie całego kraju lub 50km od Rzeszowa dla podłóg, które mamy na stanie

VENIDESIGN

Szukasz odpowiedniej podłogi??

Zadzwoń i sprawdź czy możemy Ci pomóc

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z opłatą przewidzianą przez operatora sieci komórkowej wg aktualnego cennika

Zamów Darmową Konsultację

© Venidesign | Wykonanie adjoy.pl