Ile Kosztuje Położenie Paneli

Płacąc za usługę płacimy przede wszystkim za czas poświęcony na jej wykonanie - precyzję wykonania, używany sprzęt oraz koszty dojazdu. Nie inaczej jest przy montażach podłóg, drzwi czy listew przypodłogowych. Popatrzmy na to od strony Klienta, co decyduje o kosztach?

Rodzaj podłogi

Laminat, winyl, drewno - zdefiniuje nam czas montażu. Różne materiały i sposób ich łączenia wpływają też na sprzęt potrzebny do obróbki (np. docinek paneli do ścian). Najniższa cena dotyczy laminatów i winyli na podkładzie, najwyższa podłogi drewnianej.

Sposób montażu

Podłoga układana na pływająco czy na klej? Przy podłodze klejonej wymagana jest znacznie większa precyzja, wynikająca z niewielkiej grubości materiału, konieczności idealnego rozprowadzenia kleju czy brak możliwości poprawek. Przekłada się to na czas pracy oraz precyzję wykonania. W przeciwieństwie do podłogi układanej na podkładzie – źle położonej podłogi klejonej nie możemy poprawić od ręki.
Przy winylach klejonych pamiętajmy również o wylewce samopoziomującej – jest konieczna co również generuje koszty.

Sposób ułożenia

Prosto, jodełka a może cyber? Sposób ułożenia to ok kilka/kilkanaście złotych różnicy za m2, najmniej wymagające jest ułożenie proste.

Wielkość i odległość inwestycji

Jeśli nasza inwestycja jest znaczenie oddalona, koszty montażu mogą się zwiększyć o koszty dojazdu. Duża powierzchnia może z kolei wpłynąć korzystnie na cenę usługi.

Kąty i kształt ścian

Jeśli mamy nietypowe kształty wnętrza (ściany na łuku, okrągłe stopnie schodowe itp.) może to wpływać na koszty wykończenia podłogi z racji niestandardowych elementów.

Przygotowanie podłoża

Gruntowanie, szlifowanie wylewki – wszystko zależy od warunków panujących na inwestycji i od tego jaką podłogę wybraliśmy. Prosta wylewka jest jednym z warunków właściwego montażu oraz długoletniego korzystania z podłogi. Podczas gdy klejony winyl wymaga wylewki samopoziomującej, klejona podłoga drewniana potrzebuje tylko gruntowania.

Pamiętajmy, że przed montażem należy przygotować odpowiednie podłoże. Nie mogą znajdować się tam zachlapania z gruntu, szpachli itp. Pomieszczenia muszą być uprzątnięte również ze sprzętów i materiałów. Montażyści mogą odmówić wykonywania prac jeśli warunki na inwestycji nie są spełnione np. nieodpowiednia wilgotność wylewki i/lub w pomieszczeniu, za niska temperatura na inwestycji, brudne podłoże czy nierówności. Po stronie Klienta jest udostępnienie inwestycji w takim stanie, by montażyści mogli wykonać pracę sprawnie i zgodnie ze sztuką.

Jeśli montaż podłogi będzie wymagał wykonania dodatkowych prac, które nie należą do obowiązków montażystów lub nie zostały uzgodnione na etapie wyceny a pojawiły się w trakcie montażu to Pracownicy również mogą odmówić wykonania dodatkowych usług lub doliczyć dodatkowe koszty.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskybuj newsletter, otrzymaj kupon rabatowy i bądż na bieżąco!

Montaż

Na terenie całego podkarpacia możliwy zakup podłóg wraz z montażem

Wysyłka do 48h

Produkty, które są u nas na magazynie wysyłamy do 24h w dni robocze

14 Dni na Zwrot

Rozmyśliłeś się? Coś poszło nie tak? Do 14 dni bezproblemowo możesz zwrócić towar

Wysyłka Gratis

Od 5000 zł na terenie całego kraju lub 50km od Rzeszowa dla podłóg, które mamy na stanie

VENIDESIGN

Szukasz odpowiedniej podłogi??

Zadzwoń i sprawdź czy możemy Ci pomóc

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z opłatą przewidzianą przez operatora sieci komórkowej wg aktualnego cennika

Zamów Darmową Konsultację

© Venidesign | Wykonanie adjoy.pl