-14% i Darmowa Dostawa jeszcze tylko

Jak układać panele podłogowe bezklejowe?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto po raz pierwszy zabiera się do tego zadania. Zachowując kilka prostych zasad, ułożenie paneli podłogowych nie przysporzy ci wielu trudności. Zaoszczędzisz również na wzywaniu ekipy remontowej, ponieważ aby je ułożyć, nie potrzebujesz żadnej specjalnej wiedzy i umiejętności.

Bezklejowe sposoby montażu paneli podłogowych

System bezklejowy jest pewnym i bezpiecznym sposobem układania paneli podłogowych. Jego plusem jest szybkość montażu oraz brak tak dużego bałaganu jak przy starszych metodach.

Krawędzie paneli zatrzaskowych są uformowane w ten sposób, aby do ich montażu nie trzeba było używać kleju. Jak sama nazwa wskazuje montuje się je na zatrzask. Układanie paneli podłogowych bezklejowych polega na spinaniu ich ze sobą dłuższymi krawędziami. Systemy bezklejowe kryją się pod różnymi nazwami. Najpopularniejsze z nich to:

 • Easy connect – najtańsza i najczęściej spotykana technika montażu paneli podłogowych. Montuje się je metodą wpięcia pióra pod kątem 70 stopni. Ważną rzeczą o jakiej należy pamiętać przy tej metodzie jest fakt, że panele na dłuższych krawędziach łączymy ze sobą całymi rzędami.
 • 1clic2go – jest to najprostsza metoda, jaką możemy ułożyć panele bez użycia kleju. W metodzie tej aby ułożyć podłogę z paneli do złudzenia przypominającą drewnianą podłogę, panele dociskamy z góry, aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Kliknięcie oznacza zamknięcie się zamka i gwarantuje, że panele nie będą się przesuwały się względem siebie w żadnym kierunku.
 • Uniclic – jest idealnym rozwiązaniem, kiedy zastanawiamy się jak zamontować panele podłogowe w pomieszczeniach, gdzie nie da się ich unieść np ze względu na grzejniki. W systemie uniclic, można delikatnie dobijać jeden panel do drugiego.
 • Megaloc – przypomina nieco technikę 1clic2go. Dłuższe boki scalane są ze sobą poprzez włożenie pióra panelu z kolejnego rzędu we wpust panelu poprzedzającego. Krótsze boki natomiast nie są opuszczane na podłogę, a dociskamy je z boku.

Jak zacząć układać panele?

Przed zabraniem się do ułożenia paneli podłogowych należy zrobić sobie listę zakupów i rzeczy niezbędnych, bez których nie ruszymy z miejsca.

Te przedmioty to:

 • Łata lub sznurek traserki do sprawdzenia równości podłoża;
 • Wyrzynarka lub piła tarczowa;
 • Calówka;
 • Rozpórki lub kliny dystansowe;
 • Kątownik stolarski i młotek;

Układanie paneli podłogowych krok po kroku

 1. Najważniejszą rzeczą o której musimy pamiętać przed ułożeniem paneli podłogowych drewnianych czy paneli podłogowych drewnopodobnych jest dokładne ich sprawdzenie przed zakupem. Mając na uwadze, że reklamacja uwzględniana jest tylko w przeciągu 48 godzin i przed ułożeniem ich, należy zwrócić uwagę czy wybrane przez nas panele są pozbawione wszelkich wad.
 2. Po przywiezieniu paneli podłogowych do domu, należy odłożyć je na 48 godzin w pomieszczeniu, w którym mają być zamontowane. Zabieg ten służy zaaklimatyzowaniu się paneli, aby w późniejszym czasie nie odkształcały się.
 3. Przygotuj podłoże pod panele podłogowe. Pamiętaj, że musi być stabilne, czyste i suche. Podłoga musi być też idealnie równa, w przeciwnym razie panele podłogowe będą się przemieszczać, a co za tym idzie odkształcać i pękać. W celu sprawdzenia czy podłoże jest równe należy użyć łaty. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie samopoziomującej się masy wyrównawczej. Wilgotność podłoża nie może przekraczać 3%.
 4. Następnym krokiem jaki musisz wykonać jest zabezpieczenie podłoża folią paraizolacyjną grubości co najmniej 0.2 mm. Następnie ułóż izolację akustyczną.
 5. Po wyjęciu paneli z opakowania, należy ułożyć je najpierw na sucho. Zobaczysz wtedy czy nie brakuje żadnych elementów. Aby osiągnąć pożądany efekt poszczególne panele podłogowe należy wybierać z różnych paczek. Najbezpieczniej jest zacząć układać panele od rogu pokoju i ułożyć wzdłuż ściany pierwszy rząd. Zazwyczaj ostatni panel wymaga docięcia, a do tego celu najlepsza będzie wyrzynarka lub piła tarczowa.
 6. W progach pomieszczeń oraz przy ścianach zachowaj ok 15 mm odstępu od paneli podłogowych. Podłoga pod wpływem zmian temperatur będzie oddychać, rozkurczać się, dlatego tak ważne jest zachowanie szczeliny dylatacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Subskybuj newsletter, otrzymaj kupon rabatowy i bądż na bieżąco!

Montaż

Na terenie całego podkarpacia możliwy zakup podłóg wraz z montażem

Wysyłka do 24h

Produkty, które są u nas na magazynie wysyłamy do 24h w dni robocze

14 Dni na Zwrot

Rozmyśliłeś się? Coś poszło nie tak? Do 14 dni bezproblemowo możesz zwrócić towar

Darmowa Wysyłka

Od 5000 zł na terenie całego kraju lub 50km od Rzeszowa dla podłóg, które mamy na stanie

VENIDESIGN

Szukasz odpowiedniej podłogi??

Zadzwoń i sprawdź czy możemy Ci pomóc

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z opłatą przewidzianą przez operatora sieci komórkowej wg aktualnego cennika

Zamów Darmową Konsultację

Odbierz prezent