Jaki podkład pod panele?

Panele laminowane układa się na pływająco, tzn. na podkładzie. Dobrze dobrany podkład zapewni właściwą pracę i wygląd paneli laminowanych oraz dobrą izolację termiczną i akustyczną. 

Jak dobrać podkład pod panele?

Przy wyborze podkładu należy kierować się jego właściwościami. Wszystkie podkłady Quick-Step są łatwe w montażu, zapewniają stabilną podstawę podłogi laminowanej a dzięki zintegrowaniu z folią zyskujesz gwarancję zabezpieczenia przed wilgocią od podłoża. 

Co proponuje Quick-Step?

  • Podkład Silent Walk jest podkładem kwarcowym. Ma najniższy opór cieplny więc będzie najlepszym wyborem dla podłóg z ogrzewaniem i chłodzeniem. Świetnie redukuje hałas, nawet do 30% dźwięków odbitych. Zachowuje swoje właściwości nawet w pomieszczeniach z których często korzystamy np. w korytarzu czy salonie. Grubość podkładu to 2mm, rolka 7m2
  • Podkład Basic Plus jest produktem lekkim, właściwym dla mniej użytkowanych pomieszczeń. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Grubość podkładu to 2mm, rolka 15m2
  • Podkład Unisound również może być stosowany na ogrzewanie podłogowe, Podkład o grubości 2 mm, w rolkach po 15m2. Dedykowany pod duże natężenie ruchu.
  • Podkład TransitSound idealny do mieszkań w blokach oraz na wyższe piętra w domu. Cechuje się dobrym tłumieniem dźwięków transmitowanych między piętrami. Podkład o grubości 2mm, pakowany w rolkach po 15m2.
  • Podkład Thermolevel to jedyny podkład z firmy Quick-Step którego nie należy układać na ogrzewaniu podłogowym. Wyróżnia go grubość 5mm, dzięki temu stanowi dodatkową izolację oraz niweluje nierówności podłoża. Pakowany w rolkach po 9m2.
Wybierając podłogę laminowaną warto więc skupić się także na doborze właściwego podkładu. Opcje zaprezentowane przez Quick-Step znajdują zastosowanie dla każdych domowych warunków. Ich funkcjonalność świetnie łączy się z pięknem podłóg laminowanych tworząc duet na długie lata użytkowania.
Quick-Step

Basic Plus

Quick-Step

Silent Walk

Quick-Step

Unisound

Quick-Step

TransitSound

Quick-Step

Thermolevel

Odbierz prezent